Kalandozás a politika és a foci körül Magyarországon

Friss topikok

Miért ezek lesznek az eredmények? (nb1 18. forduló) II.

2010.03.09. 23:27 Darkrider

Kaposvár-Zte:

Dobjanak rám egy követ, de nekem semmi érdekes nem jut eszembe Kaposvárról, se városról, se klubról (max a kaposvári Csiky Gergely Színház, de az is csak a '70-es évek végén, a '80-as években ott játszó színművészek miatt). Van egy jó edzőjük, egy közepes csapatuk, egy kicsi stadionjuk, talán komolyabb eredményük sem volt. (Honlapjukon a legtöbbet a klub története résznél a legendás Bene Ferencről írnak, akinek Kaposvárról indult a pályafutása. A két legnagyobb sikerük a '75-ös és a 2004-es nb1-be feljutás.) A Zte tavaly akár dobogós is lehetett volna, csak hogy az ősi rivális, a Haladás elütötte a 3. helytől, Igaz, nemes bosszút állt a zalagegerszegi alakulat, ugyanis elrontotta a szombathelyiek örömünnepét az utolsó bajnoki fordulóban (a 89. és a 91. percben rúgott gólokkal nyert a Zte a Haladás otthonában 2:1-re). A Zte kis bíró segédlettel és persze lelkesedéssel csak kiegyenlítette a már szinte elveszni látszó hazai meccsét a Fradi ellen, míg a Kaposvár sima meccsen kikapott a Haladástól (mondom a simát annak ellenére, hogy a vége előtt negyed órával még 1:1 volt, de aki látta az egyébként csapnivaló meccset a Duna Tv-n, meg sem tudta számolni, hány helyzetet dolgozott ki és hagyott is ki egyben a szombathelyi gárda, akik aztán megérdemelten nyertek.) A Kaposvár tudtommal még tartalékos lesz, a Zte-nek meg idegenben jó lesz az egy pont is, úgy sincs nagyon miből fizetnie a győztes meccs prémiumokat a zalaegerszegi varázslónak. Még akár az is meglehet, hogy gól sem lesz, bár ha Oláh (aki úgy tűnik végleg hazatért) rúg egyet, a Zte csak válaszolni fog rá.

Tippem: döntetlen